Oder-Studio-logo

Konkurs na teksty piosenek

UWAGA !!

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku sierpnia 2014 r.

 

 

Regulamin
Ogólnopolskiego Konkursu na Teksty Piosenek1. Organizatorem konkursu jest Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści”.

2. Przedmiotem konkursu jest tekst do piosenki dziecięcej lub młodzieżowej o dowolnej tematyce - w języku polskim.

3. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku 6-21 lat zamieszkali na terenie Polski.

4. Do zgłaszanego tekstu piosenki należy dołączyć dane kontaktowe: imię, nazwisko, rok urodzenia, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail.

5. Każdy uczestnik może przesłać dwa teksty konkursowe w plikach tekstowych (*.txt, *.rtf, *.doc)

6. Nadesłane prace nie mogą być wcześniej wykonane, publikowane lub nagradzane w innym konkursie.

7. Fundacja ma prawo do wprowadzania zmian w treści nadesłanych na konkurs tekstach, na potrzeby dostosowania ich do tworzonych piosenek.

8. Fundacja ma prawo do publikowania, przetwarzania, powielania oraz rozpowszechniania w dowolnej formie nadesłanych prac konkursowych.

9. Konkursowe teksty można przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. do dnia 30 czerwca 2014 roku.

10. Zwycięzców wyłoni Rada Artystyczna powołana przez Fundację, wyniki zostaną opublikowane w mediach oraz na stronie internetowej organizatora.

11. Nagrodzone teksty znajdą się na płycie z serii Młodzi Artyści Śpiewają wydawanej przez Fundację Młodzi Artyści.

12. Nagrodzeni otrzymają również drobny sprzęt audio.

13. Autorzy prac zgłoszonych do konkursu wyrażają zgodę na bezpłatne wykorzystanie tekstów w działaniach promocyjnych oraz we wszelkich wydawnictwach Fundacji bez ograniczeń czasowych, z uwzględnieniem przepisów prawa autorskiego.

14. Zgłoszenie prac do Konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że prace zgłoszone na Konkurs zostały wykonane osobiście i nie naruszają praw osób trzecich.

15. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133, poz. 833) w zakresie niezbędnym do prawidłowej współpracy z Fundacją.

16. Autor tekstu ponosi pełną odpowiedzialność wobec Organizatora i osób trzecich w przypadku, gdyby tekst do piosenki naruszał prawo (w szczególności prawa autorskie) osób trzecich.

17. Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia konkursu przez Organizatora.

18. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

19. Wszelkie pytania związane z konkursem prosimy kierować na adresy email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego "Program pomocy wybitnie uzdolnionym uczniom"

Wyjątkowe Warsztaty Artystyczne Fundacji Młodzi Artyści - Przytok 2014

Zapraszamy serdecznie wszystkich chcących artystycznie i aktywnie spędzić wakacje, na Wyjątkowe Warsztaty Artystyczne Fundacji Młodzi Artyści - Przytok 2014.

Termin: 14 - 23 lipca 2014 r.

Miejsce: Piękny Pałac w Przytoku

Uczestnicy w wieku od 7 - 25 lat

Podczas tegorocznych warsztatów m.in.:
- Grupowe zajęcia z emisji głosu,
- Indywidualne lekcje śpiewu, interpretacji piosenek, dobór repertuaru,
- Zespołowe zajęcia z przygotowania partii chórków do piosenek,
- Nagrania w studio / rejestracja głównych partii wokalnych oraz chórków na płytę Młodzi Artyści Śpiewają,
- Zajęcia aktorskie,
- Zajęcia taneczne,
- Zajęcia foto-video / udział w teledysku podsumowującym warsztaty,
- Zajęcia rekreacyjne

WYJAZDY DO AQUAPARKU z NAJDŁUŻSZĄ W POLSCE ZJEŻDŻALNIĄ !!!!!

Drodzy rodzice, wasze dzieci będą pod opieką doświadczonych pedagogów, współpracujących od lat z dziećmi i młodzieżą przy festiwalach oraz warsztatach artystycznych.

Dojazd na własny koszt. Niepełnoletnich uczestników przywozi i odwozi opiekun lub osoba upoważniona.


Całkowity koszt udziału w warsztatach wynosi w tym roku zaledwie 1350 zł brutto.


Pełną kwotę należy wpłacić najpóźniej do dnia 22 czerwca 2014 r.


Zajęcia wokalne poprowadzą:

Anna Ozner - jako pedagog emisji głosu związana jest ze Studiem Piosenki Jazzowej i Rozrywkowej w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie (współtworzy tam również Festiwal Piosenki Integracyjnej) i Strefę Dobrych Dźwięków, której jest założycielką. Ostatnio Ania podbiła serca telewidzów muzycznego programu The Voice of Poland.

 

Krzysztof Mroziński - muzyk, wokalista, kompozytor, aranżer. Założyciel i kierownik muzyczny studia piosenki „ERATO” skupiającego  utalentowaną młodzież Zielonej Góry i woj. lubuskiego. Jest instruktorem wokalnym uczestników znanych programów telewizyjnych takich jak: „Bitwa na głosy” czy „The Voice of the Poland”.Kierownik muzyczny orkiestry festiwalowej Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA w Zielonej Górze.

Maciej Moszyński - niezwykle uzdolniony wokalista, obdarzony niespotykaną skalą głosu, specjalizujący się w śpiewaniu metodą Speech Level Singing (SLS).
Finalista programu The Voice of Poland. Zobaczcie jeden z występów Maćka:

Zajęcia taneczne poprowadzi:

Joanna Strzyżewska - Instruktor tańca, choreograf,prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci oraz młodzieży. Blisko związana ze Studiem Tańca Trans Filipa Czeszyka – choreografa takich programów jak „Got to dance – tylko taniec” czy „You can dance – po prostu tańcz”. Tancerka grupy SPOKO, która jest laureatem wielu nagród zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym (Mistrzostwa Polski, Europy czy Świata w wielu federacjach tanecznych). Brała udział również w telewizyjnych przedsięwzięciach takich jak: występ w polskiej edycji programu „You can dance”, wybory „Miss Polonia 2010” czy Disney Chanel XD. Swoje umiejętności szkoliła pod okiem znakomitych choreografów z Polski i ze świata. Tancerka Studenckiego Teatru Tańca Współczesnego Pawła Matyasika.

Zajęcia foto, video oraz filmowe poprowadzą:

Adam Białek - psycholog, dziennikarz, fotograf, autor programów i producent telewizyjny. Autor zdjęć do filmów, teledysków i reportaży z udziałem znanych osobistości życia publicznego i politycznego. Realizował zdjęcia m.in.w Afryce, na Ukrainie, Majorce, Wenecji, Rosji i Niemczech. Od blisko 10 lat pracuje w pionie reżyserskim przy serialach telewizyjnych w znanej komercyjnej stacji TV.

Monika Gołębska - aktorka serialowa, instruktorka fitness, rehabilitantka dziecięca. Od 15 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Swój wartszat aktorski rozwijała pod kierunkiem najwybitniejszych specjalistów sztuki filmowej i teatralnej w Krakowie. Ma na swoim koncie role pierwszoplanowe w serialach telewizyjnych i drugoplanowe w produkcjach fabularnych i kinowych. Specjalizuje się w rolach wymagających szerokiego wachlarzu emocji.

Studio nagrań podczas warsztatów poprowadzi:

Paweł Słoniowski - muzyk, manager, producent, realizator dźwięku. Pomysłodawca i współzałożyciel Fundacji „Młodzi Artyści”. Manager i koordynator wszystkich festiwali, warsztatów oraz projektów realizowanych przez Fundację „Młodzi Artyści”. Producent płyt z serii „Młodzi Artyści Śpiewają”. Realizator dźwięku w Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia – Radio Zachód S.A. w Zielonej Górze. Gitarzysta basowy biorący udział w różnorodnych projektach muzycznych: festiwalach, koncertach, przedstawieniach teatralnych oraz zespołach muzycznych: występował z takimi gwiazdami jak Hanna Banaszak, Ewa Bem, Olga Bończyk, Edyta Geppert, Justyna Steczkowska, Michał Bajor, Stan Borys, Janusz Radek, Robert Janowski, Grzegorz Turnau, Zbigniew Zamachowski.

Zajęcia teatralne poprowadzi:

Łukasz Kucharzewski - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralna im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu na wydziale aktorskim. Aktor Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra. Współpracuje również z rozgłośniami radiowymi jako lektor.


 

Zobacz fotogalerię z ubiegłorocznych warsztatów:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.630215746988838.1073741839.358783090798773&type=1


Zobacz videoclipy zrealizowane podczas poprzednich warsztatów:
"Był raz sobie Pan Hilary"

 "TERAZ MOGĘ MARZYĆ" - (muz. Krzysztof Mroziński, sł. Dominika Hoffman-uczestniczka warsztatów),realizacja: Adam Białek

embed video plugin powered by Union Development

III Mazowiecki Festiwal Piosenki - Izabelin 2014

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO KONCERTU KONKURSOWEGO
III Mazowieckiego Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki" - Izabelin 2014
Centrum Kultury Izabelin, dnia 27.04.2014 r.Rada Artystyczna w składzie:
Krzysztof Mroziński – przewodniczący rady
Paweł Słoniowski – członek rady
Po przesłuchaniach które odbyły się 27 kwietnia w Centrum Kultury Izabelin postanowiła zaprosić do udziału w warsztatach wokalnych oraz koncercie konkursowym następujące osoby:

Grupa I roczniki 2004 - 2007
1.    Hanna Dunajewska i Karolina Przygoda - Letnia cza-cza
2.    Blanka Wójcik - Malutkim i tym większym (prosimy o przesłanie notki o sobie)
3.    Aleksandra Jazgarska - zmiana piosenki
4.    Julia Gąsiorkiewicz - Kociopieska piosenka
5.    Marta Marat - Kołysanka dla mamy (prosimy o przesłanie na email podkładu do piosenki)
6.    Veronica Rochowiecka - Uśmiechnięta wiosna

Grupa II roczniki 2001 - 2003

7.    Lena Sojka - Łódź bliska, daleka (prosimy o przesłanie notki o sobie)
8.    Julia Mielniczuk - Na Francuskiej (prosimy o przesłanie na email nut od akompaniatora oraz notki o sobie)
9.    Nina Wójcik - Ada, to nie wypada
10.    Agata Zielińska - Płacze moje serce (prosimy o przesłanie notki o sobie)
11.    Joanna Gawor - Kiedyś sens odnajdę
12.    Maja Kruszewska - Syberia (prosimy o przesłanie na email podkładu do piosenki oraz notki o sobie)
13.    Gabriela Podleś - Ołowiane szczęście
14.    Karolina Puchala - zmiana piosenki
15.    Maria Ciecierska - zmiana piosenki
16.    Alicja Stypik - Mięta (prosimy o przesłanie notki o sobie)

Grupa III roczniki 1998 - 2000
17.    Kaja Krzemińska i Laura Choijiljav - Uwierz w nas (prosimy o przesłanie na email podkładu do piosenki)
18.    Anna Bębenek - Co jest dobre a co złe (prosimy o przesłanie notki o sobie)
19.    Katarzyna Grzesik - Małgorzata bez mistrza (prosimy o przesłanie notki o sobie)
20.    Justyna Kakiet - Ta pani w zielonym
21.    Karina Kowalczyk - Ja się załapię
22.    Natalia Kowalska - Opuszczone kobiety (prosimy o przesłanie notki o sobie)


Grupa IV roczniki 1993 - 1997
23.    Tomasz Baracz - Jak na lotni
24.    Paulina Serwatka - Song trzymających ściany
    

Zaproszenie do udziału w warsztatach wokalnych z Anną Ozner:
- Aleksandra Merchel
- Aleksandra Matuszczyk
- Joanna Jaworowska

Izabelin, 27.04.2014 r.

Osobom, które się zakwalifikowały do udziału w Festiwalu serdecznie gratulujemy, pozostałym bardzo dziękujemy za występy i zapraszamy za rok !


Pobierz regulamin Festiwalu

 

Plakat eliminacje Izabelin2014

IV Festiwal Piosenki Rozdźwięki-Kutno 2014

Plakat Kutno KONCERT KONKURSOWY na www

 

Festiwal adresowany jest do młodych wokalistów zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego.

Główne cele to:
    - promowanie wybitnie uzdolnionej młodzieży,
    - popularyzacja śpiewania piosenek i kierunkowanie właściwego rozwoju,
    - prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych.

 

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO KONCERTU KONKURSOWEGO
IV Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki" - Kutno 2014 Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, dnia 11.03.2014 r.

Grupa I roczniki 2004-2007
•    Aleksander Klembalski "Mały odkrywca"
•    Maja Andrzejewska "Malutkim i tym większym"
•    Oliwia Byczkowska "To jest rock'n roll"
•    Anna Kowalewska "Ada, to nie wypada"
•    Anna Łykowska "Świat rozdźwięków"
•    Julia Maciejewska "Letnia cza-cza"
•    Maria Wawrzyńczak " Laleczka z saskiej porcelany"


Grupa II roczniki 2001 - 2003
•    Karolina Grabowska "Uśmiechnięta wiosna"
•    Natalia Sobczyk "Kociopieska piosenka"
•    Agata Daniel "Nim świt nastanie"


Grupa III roczniki 1998 - 2000
•    Justyna Fajkowska "Babę zesłał Bóg"


Grupa IV roczniki 1993 - 1997  
•    Natalia Karpińska "A jeśli nie znajdziesz"
•    Małgorzata Banasiak "Song trzymających ściany"
•    Michał Dudkowski "Natalie"
•    Hubert Smoliński "Miedziane"
•    Klaudia Szmida "Obejmij mnie"
•    Anna Winkler "Opuszczone kobiety"
•    Duet - Paulina Wróblewska i Hubert Smoliński "Między nami wojna"
•    Daria Kostrzewska "Ta pani w zielonym"
•    Zespół Granda "Dworzec"

 

IV. WARSZTATY WOKALNE i KONCERT KONKURSOWY

1.    Dnia 5 kwietnia 2014 r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie  odbędą się Warsztaty Wokalne i próby z orkiestrą festiwalową.
2.    Dnia 6 kwietnia 2014 r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się Koncert Konkursowy IV Festiwalu Piosenki „Rozdźwięki” – Kutno 2014.
3.    W Koncercie Konkursowym solista lub zespół wokalny wyłoniony w trakcie  eliminacji prezentuje jeden utwór.
3.    Rada Artystyczna festiwalu zastrzega sobie prawo wyboru tego utworu spośród dwóch prezentowanych podczas eliminacji.

 

V. JURY i NAGRODY
1.    Wszystkie prezentacje w koncercie konkursowym będą oceniane przez jury.
2.    Ocenie podlegać będą:
a)    walory wokalne
b)    umiejętności warsztatowe
c)    interpretacja utworu
d)    dobór repertuaru i możliwości wykonawcy
 3.    Decyzje Jury są ostateczne.
4.    NAGRODY
Grand Prix IV Festiwalu Piosenki „Rozdźwięki” – Kutno 2014 – 1.000 zł.
Nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.
Jury ma prawo zaprosić jednego lub dwóch spośród głównych laureatów do  udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA –Zielona Góra 2014.

 

Informacje ogólne

- Uczestnicy eliminacji oraz koncertu dojeżdżają na koszt własny
- Niepełnoletnim uczestnikom konkursu musi towarzyszyć pełnoletni opiekun lub rodzic
- Uczestnik konkursu zezwala na wykorzystanie i przetwarzanie danych zawartych  w karcie zgłoszenia
- Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator
- Decyzje Rady Artystycznej oraz Jury są ostateczne i nieodwołalne
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wielokrotnej rejestracji, wielokrotnego publicznego wykonania i odtwarzania, wielokrotnej publicznej emisji radiowej i telewizyjnej prezentacji artystycznych uczestników imprezy, bez wypłacania im honorariów

Wszelkich informacji organizacyjnych, programowych i technicznych udzielają:

Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie
Krzysztof Ryzlak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
tel. 24 252 82 92, 605 220 329

Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści”
Paweł Słoniowski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
tel. 602590776

 

Pobierz regulamin IV Festiwalu Piosenki „Rozdźwięki” – KUTNO 2014

 

Przygotuj kod z płyty Młodzi Artyści Śpiewają 2014

Wyślij kartę zgłoszenia (wybierz IV Festiwal Piosenki „Rozdźwięki” – KUTNO 2014)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KUTNO2014-stopka

FUMA 2014

Znamy uczestników 6. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA - Zielona Góra 2014

 

25 kwietnia, Rada Artystyczna Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2014 pod przewodnictwem Aleksandra Maliszewskiego po wysłuchaniu nadesłanych zgłoszeń (83) zakwalifikowała do udziału w koncertach konkursowych Festiwalu (24 maja 2014) następujące osoby:

KONKURS DZIECIĘCY:

-    Julia Bury (Bogdaniec, lubuskie),
-    Michalina Chmielewska  (Konin, wielkopolskie),
-    Julia Kamińska  (Chojnice, pomorskie),
-    Wiktoria Krakowiak  (Lubin, dolnośląskie),
-    Aleksandra Maćkowiak  (Czarnków, wielkopolskie),
-    Marcelina Miraszewska  (Kędzierzyn-Koźle, opolskie),
-    Roksana Niezgoda (Kolsko, lubuskie),
-    Natalia Ochmańska  (Kłobuck, śląskie),
-    Maja Sądkiewicz (Głogów, dolnośląskie),
-    Aleksandra Urbaniak  (Tatarki, lubuskie),
-    Oliwia Zalewska  (Kędzierzyn-Koźle, opolskie).

KONKURS MŁODZIEŻOWY:

-    Kamil Bałdyga  (Kolsko, lubuskie),
-    Alicja Dawidowicz  (Cybinka, lubuskie),
-    Patrycja Greczyło (Trzciel, lubuskie),
-    Miriam Hammoudeh (Głogówek, opolskie),
-    Dominika Hoffman (Zbąszynek, lubuskie),
-    Patrycja Kamola  (Legnica, dolnośląskie),
-    Karolina Lorenc  (Mirocin Górny, lubuskie),
-    Aleksandra Łodzińska  (Puławy, lubelskie),
-    Aneta Mroczek (Warszawa, mazowieckie),
-    Agata Niesobska  (Kędzierzyn-Koźle, opolskie),
-    Emilia Perwińska  (Zielona Góra, lubuskie),
-    Marta Pol  (Wschowa, lubuskie),
-    Aleksandra Sieroń (Zielona Góra, lubuskie),
-    Agata Wilant (Trzcianka, wielkopolskie),
-    Aleksandra Zdunek (Puławy, lubelskie),
-    Marta Żeleźna (Żary, lubuskie),

oraz zaproszeni laureaci nagród Grand Prix regionalnych festiwali współorganizowanych przez Fundację Młodzi Artyści
-    Hubert Smoliński (Kutno, łódzkie) Grand Prix IV Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki" - Kutno 2014

-    Natalia Kowalska (Warszawa, mazowieckie) Grand Prix III Mazowieckiego Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki" - Izabelin 2014


Osobom, które zwyciężyły w eliminacjach serdecznie gratulujemy, pozostałym bardzo dziękujemy za okazane zainteresowanie oraz przesłane zgłoszenia i zapraszamy za rok!

 

Poniżej do pobrania więcej informacji na temat uczestników i całego Festiwalu:

Pobierz plik: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2014 - program

 

Zapraszamy na oficjalną stronę internetową

Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA - Zielona Góra

Przeczytaj regulamin FestiwaluOrganizatorzy:

Zielonogórski Ośrodek Kultury

Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży "Młodzi Artyści"

 

Patronat nad Ogólnopolskim Festiwalem Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
„FUMA” - Zielona Góra 2014
Prezydent Miasta Zielona Góra
Janusz Kubicki

Muzyka z Tuwimem

logo tuwim

 

 

 

 
Projekt adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku 6–21 lat.

Uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów z całej Polski.

Jego uczestnicy inspirowani twórczością poety stworzyli teksty piosenek które wysłali na ogłoszony przez Fundację Młodzi Artyści konkurs.

Laureaci pierwszych miejsc w konkursie Piosenka z Tuwimem zostali zaproszenia na Wyjątkowe Warsztaty Artystyczne Fundacji Młodzi Artyści - Przytok 2013.   Prowadzone m.in. przez uczestników the Voice of Poland.

Pozostali laureaci zostali nagrodzeni akcesoriami muzycznymi ufundowanymi przez firmę Audio-Technica.

nadruk tuwim

Posłuchajcie pięknych piosenek do których teksty napisali młodzi ludzie.

1. „Był raz sobie Pan Hilary” śpiewa: Julian Targosz, muz. Dariusz Jaros, sł. Karolina Duda

2. „Bajka Tuwima” śpiewa: Maja Kowalska, muz. Łukasz Bzowski, sł. Maja Kowalska

3. „Porządna sprzedawczyni” śpiewa: Julia Bury, muz. Janusz Brzozowski, sł. Natalia Czarnecka

 4. „Mimozowy bukiet” śpiewa: Ilona Krawczyk, muz. Janusz Brzozowski, sł. Julia Byra

5. „Bajka na papierze” śpiewa: Marta Piotrowska, muz. Janusz Brzozowski, sł. Weronika Szkuta
 
6. „Kolej życia” śpiewa: Marta Żeleźna, muz. Dariusz Jaros, sł. Maja Czapla

7. „Chwytaj każdą chwilę” śpiewa: Magdalena Kosterkiewicz, muz. Janusz Brzozowski, sł. Anna Chowaniec
 
8. „Bawić się muzykalnością” śpiewa: Tomasz Baracz, muz. Łukasz Bzowski, sł. Alicja Nowak
 
9. „Piosenka o Julianie Tuwimie” śpiewają: Klaudia Borejko, Marta Jarząbek, Julia Kiona, Weronika Szkuta, Julia Dorywalska, Klaudia Babula, Justyna Jania, Konrad Derlatka,  muz. Dariusz Jaros, sł. Radosław Mojsa
 
10. „Ponadczasowość” śpiewa: Agata Wilant, muz. Dariusz Jaros, sł. Aleksandra Szatarów
 
 

  

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Piosenka z Tuwimem.

Grupa wiekowa 6-12 lat:
Zwyciężyła Maja Czapla
Laureaci: Maja Kowalska , Natalia Czarnecka, Karolina Duda, Radosław Mojsa

Grupa wiekowa 12-16 lat:
Zwyciężyła Weronika Szkuta
Laureaci: Anna Chowaniec i Julia Byra

Grupa wiekowa 16-21 lat
Zwyciężyła Aleksandra Szatarów
Laureaci: Alicja Nowak

Wyróżnienie zdobył: Filip Wojciech Jegliński

Radę Artystyczną, oceniającą teksty konkursowe tworzyli:
Ewa Andrzejewska – pedagog, poetka, autorka tekstów do piosenek dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
Małgorzata Katarzyńska – autorka tekstów do piosenek, m.in. na płytach "Młodzi Artyści Śpiewają";
Tadeusz Szarwaryn – edukator MEN, pedagog, nauczyciel muzyki. Autor tekstów do piosenek publikowanych m.in. w podręcznikach szkolnych a także płytach Fundacji „Młodzi Artyści”;
Janusz Kukuła – główny reżyser Teatru Polskiego Radia, autor tekstów piosenek dla dzieci i młodzieży, również na płytach z serii "Młodzi Artyści Śpiewają"

 

 

Juliana Tuwima nie ma z nami od 60 lat. Pozostała za to jego ponadczasowa twórczość. Aby ją poznać, przybliżyć i wyśpiewać Fundacja „Młodzi Artyści” stworzyła projekt „Muzyka z Tuwimem”. Nagrodzony grantem przez Narodowe Centrum Kultury.

Laureaci głównych nagród wezmą udział w warsztatach, łączących taniec, śpiew, aktorstwo i fotografię. Tam pod okiem specjalistów (m.in. finalistów the Voice of Poland), zacznie powstawać ścieżka muzyczna do płyty. Płyty z nagrodzonymi tekstami śpiewanymi, przez młodych i zdolnych artystów. Oczywiście młodzi śpiewać będą Tuwima. A krążek trafi do organizacji i instytucji kultury w całej Polsce. By twórczość mistrza była lepiej znana i śpiewana. Bo Julian Tuwim wielkim poetą był :).

nck logo jpg poziomDofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura - Interwencje

 

Konkurs Piosenka z Tuwimem

Jeśli lubisz pisać teksty do piosenek, ten konkurs jest dla Ciebie. Fundacja „Młodzi Artyści” organizuje Ogólnopolski Konkurs Piosenka z Tuwimem. Jego uczestnicy inspirowani twórczością poety stworzą teksty utworów muzycznych.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6–21 lat. Uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów. Laureaci pierwszych miejsc dostaną zaproszenia na elitarne warsztaty artystyczne. Prowadzone m.in. przez uczestników the Voice of Poland. Pozostałe miejsca zostaną nagrodzone akcesoriami muzycznymi. Ufundowanymi przez firmę Audio-Technica.

audio-technica-logo

Organizator:

Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści”
 
Osoba do kontaktu:

Tomasz Zygmuntowicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.


Patronat medialny nad konkursem:

wyborcza

Patronat medialny Muzyka z Tuwimem:

Logo Radio ZachodGazetaLubuska logo-noweFCP-logo2012 RGB

TVP INFO JPG

 

embed video plugin powered by Union Development

Projekty

Zapraszamy na oficjalną stronę internetową

Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA - Zielona Góra 2012

Pomysłodawcy i Organizatorzy:
Zielonogórski Ośrodek Kultury
Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży "Młodzi Artyści"


 
Patronat nad Ogólnopolskim Festiwalem Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
„FUMA” - Zielona Góra 2012
Prezydent Miasta Zielona Góra
Janusz Kubicki